Nenuostabu, kad nuolat bendraujant su dailininkais Vladimiro Tarasovo namuose ėmė kauptis meno kūriniai. Keletą pirmųjų jis atsivežė jau atvykdamas į Vilnių iš Archangelsko. Vėliau, plečiantis bičiulių ratui, jų vis daugėjo, iš viešnagių draugų studijose muzikantas išeidavo ne tuščiomis. Kadangi galėjo išvykti į Vakarus gastrolių, V. Tarasovas tapdavo savotišku kurjeriu ir veždavo ten gyvenantiesiems laiškus, dovanas nuo giminaičių ir bičiulių iš Sovietų Sąjungos, o šiems pargabendavo laiškus, pinigų, užsienietiškų meno leidinių. Draugams dailininkams jis dažnai parveždavo dailės priemonių: dažų, teptukų ir viso kito, ko reikėjo darbui. Už draugystę ir pagalbą menininkai atsidėkodavo savo kūriniais.

Tačiau kolekcininku jis savęs nevadina, nes kolekcija nebuvo kaupiama tikslingai ir sistemiškai, be to, nė vienas joje esantis kūrinys nebuvo pirktas: „Nė vieno kūrinio nepirkau – visus gavau dovanų. Mes tiesiog keisdavomės tuo, ką turime ir mokame geriausio: aš grodavau būgnais, o jie man dovanodavo savo darbus.“ Dėl išskirtinio susiformavimo pobūdžio visai kolekcijai ir jos ekspozicijai prigijo „draugų muziejaus“ pavadinimas.

Kai kurie kolekcijos kūriniai sukurti specialiai V. Tarasovui (jo portretai, proginiai kūriniai įvairioms sukaktims pažymėti, pavyzdžiui, 40-ojo jubiliejaus proga dovanotas Igorio Piekuro ir Marijos Teresės Rožanskaitės ištapytas žaislinis būgnelis). Beveik visi muziejui dovanoti darbai išrašyti dedikacijomis ir palinkėjimais, dokumentuojančiais tvirtus kūrybinius ir asmeninius ryšius. Atskirą kolekcijos dalį sudaro meninio pašto objektai – įvairiomis progomis muzikantui siųsti jo draugų menininkų kurti atvirukai. Tad kolekcija vertinga ir kaip išskirtinių kūrinių rinkinys, ir kaip unikalaus kultūros reiškinio – nepaisant valdžios kontrolės, klestėjusio neoficialiojo meninio gyvenimo ir suvaržymo sąlygomis vykusios menininkų komunikacijos – liudijimas.

Kviečiame pasivaikščioti po parodos ekspoziciją su V. Tarasovu ir išgirsti daugiau istorijų apie „draugų muziejų“ kūrusius menininkus ir jų bičiulystę: